Licensed to U.S. Coast Guard Academy
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/6/2021 04:25 PM
                           USCGA vs WPI - 11/6/2021                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Taylor             20 Coast Guard-CT            NP     253.12    9  
  2 Yurgil, Natalie           20 Coast Guard-CT            NP     193.87    4  
  3 Corrente, Val E           18 Wpi Engineers-NE          NP     171.75    3  
  4 LeBlanc, Samantah N       18 Wpi Engineers-NE          NP     132.07    2  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mocznyski, Justin M       22 Wpi Engineers-NE          NP     309.15    9  
  2 Inman, Parker P           20 Coast Guard-CT            NP     245.02    4  
  3 Severson, Samuel          21 Coast Guard-CT            NP     180.02    3  
  4 Seehushai, Jared A        18 Wpi Engineers-NE          NP     177.90    2  
  5 Masiero, Alex A           20 Wpi Engineers-NE          NP     171.22    1  
 
Event 3  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'                       NT    4:05.27   11  
     1) Robey, Isabel A 18              2) Schaufelberger, Tailyn M 19    
     3) Dennin, Katie C 20              4) Blake, Lindsey G 20            
                  30.11   1:02.06 (1:02.06)     1:33.53 (31.47)   2:09.06 (1:07.00)
        2:28.11 (19.05)   3:10.40 (1:01.34)     3:28.22 (17.82)     4:05.27 (54.87)
  2 Worcester Polytechnic Institut-NE  'A'                 NT    4:10.07    4  
     1) Kolb, Leah C 18                 2) Pawlak, Katherine A 21         
     3) MacDonald, Sarah A 21           4) Foltz, Morgan O 19             
                  30.27   1:03.89 (1:03.89)     1:35.99 (32.10)   2:18.12 (1:14.23)
        2:42.15 (24.03)     3:15.56 (57.44)     3:41.60 (26.04)     4:10.07 (54.51)
  3 U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                       NT    4:14.07    2  
     1) Hiestand, Ellie J 18            2) Brick, Rylie J 21              
     3) Fuller, Ashley E 21             4) Wheater, Tamara D 20           
                  29.57   1:01.65 (1:01.65)     1:35.61 (33.96)   2:14.65 (1:13.00)
        2:43.51 (28.86)   3:17.26 (1:02.61)     3:43.33 (26.07)     4:14.07 (56.81)
  4 Worcester Polytechnic Institut-NE  'B'                 NT    4:21.63  
     1) Brownell, Jennifer S 21         2) Ross, Elinor M 19              
     3) Chase, Sophie L 21              4) Nowak, Monika T 20             
                  32.39   1:06.94 (1:06.94)     1:41.16 (34.22)   2:19.30 (1:12.36)
        2:49.44 (30.14)   3:24.46 (1:05.16)     3:51.47 (27.01)     4:21.63 (57.17)
  5 U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                       NT    4:23.80  
     1) Harding, Kathryn 18             2) Hardy, Sarah R 19              
     3) Stefanyshyn, Andrea M 19        4) O'Brien, Dana M 19             
                  31.42   1:04.74 (1:04.74)     1:38.75 (34.01)   2:18.07 (1:13.33)
        2:49.22 (31.15)   3:25.54 (1:07.47)     3:52.70 (27.16)     4:23.80 (58.26)
 
Event 4  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'                       NT    3:31.18   11  
     1) Shenk, Connor C 21              2) Bland, Tyler N 20              
     3) Ledford, Derek M 20             4) O'Donnell, Bobby J 20          
                  25.96       54.22 (54.22)     1:21.10 (26.88)     1:52.21 (57.99)
        2:16.10 (23.89)     2:43.77 (51.56)     3:06.28 (22.51)     3:31.18 (47.41)
  2 Worcester Polytechnic Institut-NE  'A'                 NT    3:36.09    4  
     1) Fagerholm, Peter C 21           2) Scholz, Eric F 22              
     3) Staubi, Kyle A 20               4) Buglino, Donald F 21           
                  26.17       54.20 (54.20)     1:22.80 (28.60)   1:55.44 (1:01.24)
        2:19.54 (24.10)     2:47.05 (51.61)     3:10.06 (23.01)     3:36.09 (49.04)
  3 Worcester Polytechnic Institut-NE  'B'                 NT    3:43.47    2  
     1) Farquharson, Duncan S 18        2) Milligan, Fraser H 19          
     3) Shriner, Matthew D 22           4) Puksta, John J 20              
                  27.55       56.92 (56.92)     1:26.41 (29.49)   2:00.40 (1:03.48)
        2:25.64 (25.24)     2:54.08 (53.68)     3:17.23 (23.15)     3:43.47 (49.39)
  4 Worcester Polytechnic Institut-NE  'C'                 NT    3:47.96  
     1) Swann, Aaron M 20               2) Porto, Anthony J 22            
     3) Buda, Henry T 21                4) Jeong, BK B 22                 
                  28.22       59.18 (59.18)     1:28.45 (29.27)   2:01.87 (1:02.69)
        2:27.44 (25.57)     2:56.22 (54.35)     3:20.63 (24.41)     3:47.96 (51.74)
  5 U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                       NT    3:49.30  
     1) Kolonko, Macauley J 21          2) Di Egidio, Ethan 20            
     3) Loveless, Colby M 19            4) Harris, Drew J 20              
                  27.88       57.66 (57.66)     1:27.01 (29.35)   2:00.79 (1:03.13)
        2:26.48 (25.69)     2:57.55 (56.76)     3:22.48 (24.93)     3:49.30 (51.75)
 -- U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                       NT         DQ  
     1) Omweg, Cj J 21                  2) Pettyjohn, Daniel T 19         
     3) Lyman, Sean P 18                4) Kim, Jake 19                   
                  25.82       54.22 (54.22)     1:23.34 (29.12)   1:57.39 (1:03.17)
        2:21.74 (24.35)     2:51.28 (53.89)     3:13.62 (22.34)          DQ (48.90)
 
Event 5  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smutny, Lucy D            18 Coast Guard-CT            NT   11:09.33    9  
                  29.73     1:01.99 (32.26)     1:35.27 (33.28)     2:09.04 (33.77)
        2:42.52 (33.48)     3:16.25 (33.73)     3:50.52 (34.27)     4:23.97 (33.45)
        4:57.71 (33.74)     5:31.76 (34.05)     6:06.01 (34.25)     6:40.33 (34.32)
        7:14.20 (33.87)     7:48.55 (34.35)     8:22.55 (34.00)     8:56.39 (33.84)
        9:30.41 (34.02)    10:04.02 (33.61)    10:37.28 (33.26)    11:09.33 (32.05)
  2 Blake, Lindsey G          20 Coast Guard-CT            NT   11:19.09    4  
                  30.31     1:03.43 (33.12)     1:37.09 (33.66)     2:10.76 (33.67)
        2:44.38 (33.62)     3:18.03 (33.65)     3:51.93 (33.90)     4:25.67 (33.74)
        4:59.83 (34.16)     5:34.10 (34.27)     6:08.61 (34.51)     6:43.22 (34.61)
        7:18.16 (34.94)     7:52.72 (34.56)     8:27.30 (34.58)     9:02.21 (34.91)
        9:36.89 (34.68)    10:11.30 (34.41)    10:45.81 (34.51)    11:19.09 (33.28)
  3 Sykes, Molly E            21 Wpi Engineers-NE          NT   11:31.59    3  
                  30.23     1:04.16 (33.93)     1:38.31 (34.15)     2:12.84 (34.53)
        2:47.32 (34.48)     3:21.84 (34.52)     3:56.43 (34.59)     4:31.23 (34.80)
        5:06.19 (34.96)     5:41.27 (35.08)     6:16.46 (35.19)     6:51.72 (35.26)
        7:26.96 (35.24)     8:02.00 (35.04)     8:36.97 (34.97)     9:11.93 (34.96)
        9:47.21 (35.28)    10:22.32 (35.11)    10:57.40 (35.08)    11:31.59 (34.19)
  4 Rowell, Melissa M         20 Coast Guard-CT            NT   11:45.85    2  
                  30.75     1:04.36 (33.61)     1:38.81 (34.45)     2:12.97 (34.16)
        2:48.23 (35.26)     3:23.33 (35.10)     3:58.89 (35.56)     4:34.35 (35.46)
        5:10.80 (36.45)     5:46.44 (35.64)     6:22.20 (35.76)     6:58.25 (36.05)
        7:34.85 (36.60)     8:10.74 (35.89)     8:46.70 (35.96)     9:22.97 (36.27)
        9:58.93 (35.96)    10:35.11 (36.18)    11:10.69 (35.58)    11:45.85 (35.16)
  5 Brownell, Jennifer S      21 Wpi Engineers-NE          NT   11:59.51    1  
                  31.43     1:06.00 (34.57)     1:41.08 (35.08)     2:16.68 (35.60)
        2:52.73 (36.05)     3:28.88 (36.15)     4:05.10 (36.22)     4:41.81 (36.71)
        5:18.36 (36.55)     5:55.19 (36.83)     6:31.61 (36.42)     7:08.20 (36.59)
        7:44.76 (36.56)     8:21.47 (36.71)     8:58.42 (36.95)     9:35.08 (36.66)
       10:11.63 (36.55)    10:48.75 (37.12)    11:24.98 (36.23)    11:59.51 (34.53)
  6 Stevens, Kirsten A        21 Wpi Engineers-NE          NT   12:07.69  
                  30.82     1:05.49 (34.67)     1:41.39 (35.90)     2:17.70 (36.31)
        2:54.10 (36.40)     3:30.71 (36.61)     4:07.75 (37.04)     4:45.10 (37.35)
        5:22.38 (37.28)     5:59.61 (37.23)     6:37.23 (37.62)     7:14.88 (37.65)
        7:51.92 (37.04)     8:28.93 (37.01)     9:05.96 (37.03)     9:42.75 (36.79)
       10:19.64 (36.89)    10:56.31 (36.67)    11:32.34 (36.03)    12:07.69 (35.35)
 
Event 6  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Twiss, Colin J            19 Coast Guard-CT            NT    9:56.41    9  
                  25.41       54.17 (28.76)     1:23.87 (29.70)     1:53.89 (30.02)
        2:24.21 (30.32)     2:54.78 (30.57)     3:25.48 (30.70)     3:56.22 (30.74)
        4:26.94 (30.72)     4:57.68 (30.74)     5:27.86 (30.18)     5:58.28 (30.42)
        6:29.09 (30.81)     6:59.47 (30.38)     7:29.97 (30.50)     8:00.20 (30.23)
        8:30.27 (30.07)     9:00.07 (29.80)     9:28.98 (28.91)     9:56.41 (27.43)
  2 Chhoeung, Brandon P       18 Coast Guard-CT            NT   10:10.91    4  
                  26.35       55.25 (28.90)     1:25.07 (29.82)     1:55.85 (30.78)
        2:26.93 (31.08)     2:57.92 (30.99)     3:29.09 (31.17)     4:00.21 (31.12)
        4:31.49 (31.28)     5:02.69 (31.20)     5:33.64 (30.95)     6:04.99 (31.35)
        6:36.44 (31.45)     7:07.76 (31.32)     7:39.23 (31.47)     8:10.71 (31.48)
        8:41.90 (31.19)     9:11.74 (29.84)     9:41.74 (30.00)    10:10.91 (29.17)
  3 Chapman, Samuel           20 Coast Guard-CT            NT   10:11.62    3  
                  28.15       59.60 (31.45)     1:30.70 (31.10)     2:01.67 (30.97)
        2:32.63 (30.96)     3:03.87 (31.24)     3:34.56 (30.69)     4:05.15 (30.59)
        4:35.84 (30.69)     5:06.52 (30.68)     5:37.07 (30.55)     6:07.52 (30.45)
        6:38.19 (30.67)     7:08.93 (30.74)     7:39.66 (30.73)     8:10.26 (30.60)
        8:41.04 (30.78)     9:11.68 (30.64)     9:42.19 (30.51)    10:11.62 (29.43)
  4 Greenfield, Aidan         18 Wpi Engineers-NE          NT   10:27.68    2  
                  26.67       55.93 (29.26)     1:25.97 (30.04)     1:56.63 (30.66)
        2:27.53 (30.90)     2:59.22 (31.69)     3:30.87 (31.65)     4:02.53 (31.66)
        4:34.34 (31.81)     5:06.01 (31.67)     5:37.41 (31.40)     6:09.67 (32.26)
        6:42.56 (32.89)     7:14.72 (32.16)     7:47.30 (32.58)     8:19.47 (32.17)
        8:51.92 (32.45)     9:24.35 (32.43)     9:56.40 (32.05)    10:27.68 (31.28)
  5 Budde, Eli T              19 Wpi Engineers-NE          NT   10:38.71    1  
                  26.47       56.04 (29.57)     1:26.77 (30.73)     1:57.74 (30.97)
        2:28.81 (31.07)     3:01.00 (32.19)     3:32.77 (31.77)     4:04.50 (31.73)
        4:36.85 (32.35)     5:09.96 (33.11)     5:42.86 (32.90)     6:15.93 (33.07)
        6:49.10 (33.17)     7:23.00 (33.90)     7:55.74 (32.74)     8:28.53 (32.79)
        9:01.86 (33.33)     9:34.34 (32.48)    10:07.24 (32.90)    10:38.71 (31.47)
  6 Buda, Henry T             21 Wpi Engineers-NE          NT   10:41.19  
                  27.83       58.46 (30.63)     1:29.39 (30.93)     2:01.18 (31.79)
        2:33.02 (31.84)     3:05.37 (32.35)     3:37.98 (32.61)     4:10.37 (32.39)
        4:43.33 (32.96)     5:16.69 (33.36)     5:49.33 (32.64)     6:22.45 (33.12)
        6:55.54 (33.09)     7:28.22 (32.68)     8:01.39 (33.17)     8:34.99 (33.60)
        9:07.82 (32.83)     9:40.29 (32.47)    10:12.46 (32.17)    10:41.19 (28.73)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keogh, Grace E            19 Coast Guard-CT            NT    2:01.97    9  
                  27.67       59.07 (31.40)     1:31.27 (32.20)     2:01.97 (30.70)
  2 McGuire, Josie B          21 Coast Guard-CT            NT    2:02.58    4  
                  28.15       59.22 (31.07)     1:31.08 (31.86)     2:02.58 (31.50)
  3 Duffy, Abby A             19 Coast Guard-CT            NT    2:04.64    3  
                  28.78     1:00.13 (31.35)     1:32.67 (32.54)     2:04.64 (31.97)
  4 Nowak, Monika T           20 Wpi Engineers-NE          NT    2:04.76    2  
                  28.53     1:00.22 (31.69)     1:32.72 (32.50)     2:04.76 (32.04)
  5 Franz, Keira R            17 Wpi Engineers-NE          NT    2:09.17    1  
                  27.71       59.41 (31.70)     1:33.53 (34.12)     2:09.17 (35.64)
  6 Dino, Audrey M            18 Wpi Engineers-NE          NT    2:10.27  
                  27.72       59.62 (31.90)     1:34.72 (35.10)     2:10.27 (35.55)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Bobby J        20 Coast Guard-CT            NT    1:46.21    9  
                  24.65       51.65 (27.00)     1:19.09 (27.44)     1:46.21 (27.12)
  2 Feliz, John T             21 Coast Guard-CT            NT    1:46.93    4  
                  25.04       52.28 (27.24)     1:20.16 (27.88)     1:46.93 (26.77)
  3 Fagerholm, Peter C        21 Wpi Engineers-NE          NT    1:48.26    3  
                  24.69       51.75 (27.06)     1:19.64 (27.89)     1:48.26 (28.62)
  4 Puksta, John J            20 Wpi Engineers-NE          NT    1:50.64    2  
                  25.82       53.53 (27.71)     1:21.87 (28.34)     1:50.64 (28.77)
  5 Buglino, Donald F         21 Wpi Engineers-NE          NT    1:50.95    1  
                  24.88       52.32 (27.44)     1:21.32 (29.00)     1:50.95 (29.63)
  6 Harris, Drew J            20 Coast Guard-CT            NT    1:51.30  
                  25.60       53.26 (27.66)     1:22.08 (28.82)     1:51.30 (29.22)
  7 Little, Tommy W           20 Coast Guard-CT            NT    1:53.04  
                  26.06       54.79 (28.73)     1:24.26 (29.47)     1:53.04 (28.78)
  8 Dryer, Jeremy R           19 Coast Guard-CT            NT    1:53.50  
                  25.51       53.66 (28.15)     1:23.36 (29.70)     1:53.50 (30.14)
  9 Blake, Michael F          21 Coast Guard-CT            NT    1:53.93  
                  26.17       55.20 (29.03)     1:24.87 (29.67)     1:53.93 (29.06)
 10 Smigal, Alex              20 Coast Guard-CT            NT    1:54.57  
                  26.02       54.57 (28.55)     1:24.20 (29.63)     1:54.57 (30.37)
 11 Olson, Matthew S          21 Wpi Engineers-NE          NT    1:57.20  
                  26.12       55.28 (29.16)     1:26.27 (30.99)     1:57.20 (30.93)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennin, Katie C           20 Coast Guard-CT            NT    1:01.07    9  
                  29.28     1:01.07 (31.79)                                        
  2 Kolb, Leah C              18 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.15    4  
                  29.97     1:02.15 (32.18)                                        
  3 Foltz, Morgan O           19 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.23    3  
                  30.34     1:02.23 (31.89)                                        
  4 Robey, Isabel A           18 Coast Guard-CT            NT    1:02.57    2  
                  30.30     1:02.57 (32.27)                                        
  5 Harding, Kathryn          18 Coast Guard-CT            NT    1:04.89    1  
                  31.56     1:04.89 (33.33)                                        
  6 Callaghan, Anna           18 Wpi Engineers-NE          NT    1:05.00  
                  31.22     1:05.00 (33.78)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Sidney F        23 Wpi Engineers-NE          NT      51.84    9  
                  25.02       51.84 (26.82)                                        
  2 Omweg, Cj J               21 Coast Guard-CT            NT      54.28    4  
                  25.99       54.28 (28.29)                                        
  3 Shenk, Connor C           21 Coast Guard-CT            NT      54.72    3  
                  26.69       54.72 (28.03)                                        
  4 Farquharson, Duncan S     18 Wpi Engineers-NE          NT      57.41    2  
                  28.07       57.41 (29.34)                                        
  5 Seazzu, Mattia D          19 Coast Guard-CT            NT      58.48    1  
                  28.16       58.48 (30.32)                                        
  6 Swann, Aaron M            20 Wpi Engineers-NE          NT      59.66  
                  27.99       59.66 (31.67)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaufelberger, Tailyn M  19 Coast Guard-CT            NT    1:08.50    9  
                  32.88     1:08.50 (35.62)                                        
  2 Pawlak, Katherine A       21 Wpi Engineers-NE          NT    1:08.57    4  
                  32.89     1:08.57 (35.68)                                        
  3 Hiestand, Ellie J         18 Coast Guard-CT            NT    1:10.25    3  
                  32.70     1:10.25 (37.55)                                        
  4 Ross, Elinor M            19 Wpi Engineers-NE          NT    1:11.82    2  
                  34.29     1:11.82 (37.53)                                        
  5 Brick, Rylie J            21 Coast Guard-CT            NT    1:12.61    1  
                  34.24     1:12.61 (38.37)                                        
  6 Macleod, K.C. C           18 Wpi Engineers-NE          NT    1:18.48  
                  36.65     1:18.48 (41.83)                                        
 -- Hardy, Sarah R            19 Coast Guard-CT            NT   X1:14.13  
                  34.29     1:14.13 (39.84)                                        
 -- Nagata, Reina O           18 Coast Guard-CT            NT   X1:18.46  
                  37.01     1:18.46 (41.45)                                        
 -- McNaull, Anna E           18 Coast Guard-CT            NT   X1:22.50  
                  39.34     1:22.50 (43.16)                                        
 -- Littlejohn, Na'ala L      18 Coast Guard-CT            NT   X1:22.98  
                  40.20     1:22.98 (42.78)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bland, Tyler N            20 Coast Guard-CT            NT      59.21    9  
                  28.34       59.21 (30.87)                                        
  2 Scholz, Eric F            22 Wpi Engineers-NE          NT    1:01.65    4  
                  28.50     1:01.65 (33.15)                                        
  3 Henry, Roman V            19 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.51    3  
                  29.82     1:02.51 (32.69)                                        
  4 Aguirre, Austin P         19 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.56    2  
                  29.29     1:02.56 (33.27)                                        
  5 Pettyjohn, Daniel T       19 Coast Guard-CT            NT    1:02.67    1  
                  28.78     1:02.67 (33.89)                                        
  6 Milligan, Fraser H        19 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.83  
                  29.40     1:02.83 (33.43)                                        
  7 Di Egidio, Ethan          20 Coast Guard-CT            NT    1:03.32  
                  30.20     1:03.32 (33.12)                                        
  8 Decatur, Connor D         18 Coast Guard-CT            NT    1:03.43  
                  29.90     1:03.43 (33.53)                                        
  9 Porto, Anthony J          22 Wpi Engineers-NE          NT    1:03.49  
                  30.22     1:03.49 (33.27)                                        
 10 To, Ethan L               21 Coast Guard-CT            NT    1:06.18  
                  30.19     1:06.18 (35.99)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolin, Meghan D           20 Coast Guard-CT            NT    2:18.29    9  
                  31.32     1:05.97 (34.65)     1:41.96 (35.99)     2:18.29 (36.33)
  2 Fuller, Ashley E          21 Coast Guard-CT            NT    2:18.79    4  
                  30.73     1:05.94 (35.21)     1:41.94 (36.00)     2:18.79 (36.85)
  3 MacDonald, Sarah A        21 Wpi Engineers-NE          NT    2:25.20    3  
                  32.20     1:07.83 (35.63)     1:46.09 (38.26)     2:25.20 (39.11)
  4 Guillory, Ariana R        18 Coast Guard-CT            NT    2:26.63    2  
                  34.17     1:11.73 (37.56)     1:50.72 (38.99)     2:26.63 (35.91)
  5 Harter, Rayna L           21 Wpi Engineers-NE          NT    2:27.06    1  
                  32.87     1:09.99 (37.12)     1:47.28 (37.29)     2:27.06 (39.78)
  6 Chase, Sophie L           21 Wpi Engineers-NE          NT    2:32.76  
                  32.48     1:10.42 (37.94)     1:50.47 (40.05)     2:32.76 (42.29)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shriner, Matthew D        22 Wpi Engineers-NE          NT    1:57.33    9  
                  26.60       56.40 (29.80)     1:27.05 (30.65)     1:57.33 (30.28)
  2 Lyman, Sean P             18 Coast Guard-CT            NT    1:58.59    4  
                  25.76       57.07 (31.31)     1:27.66 (30.59)     1:58.59 (30.93)
  3 Ledford, Derek M          20 Coast Guard-CT            NT    1:59.68    3  
                  25.75       55.92 (30.17)     1:27.48 (31.56)     1:59.68 (32.20)
  4 Buda, Henry T             21 Wpi Engineers-NE          NT    2:05.30    2  
                  27.78       59.67 (31.89)     1:33.21 (33.54)     2:05.30 (32.09)
  5 Jeong, BK B               22 Wpi Engineers-NE          NT    2:10.29    1  
                  29.25     1:01.19 (31.94)     1:35.52 (34.33)     2:10.29 (34.77)
  6 Thomas, Christopher H     20 Wpi Engineers-NE          NT    2:10.88  
                  27.27       57.62 (30.35)     1:30.96 (33.34)     2:10.88 (39.92)
  7 Kolonko, Macauley J       21 Coast Guard-CT            NT    2:12.09  
                  29.63     1:03.27 (33.64)     1:37.89 (34.62)     2:12.09 (34.20)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawlak, Katherine A       21 Wpi Engineers-NE          NT      24.83    9  
  2 Kolb, Leah C              18 Wpi Engineers-NE          NT      26.06    4  
  3 Schaufelberger, Tailyn M  19 Coast Guard-CT            NT      26.14    3  
  4 O'Brien, Dana M           19 Coast Guard-CT            NT      26.28    2  
  5 Hazeltine, Kimberly A     21 Wpi Engineers-NE          NT      26.67    1  
  6 Brinkman, Clare V         21 Coast Guard-CT            NT      26.68  
  7 Martinelli, Mia M         19 Coast Guard-CT            NT      27.01  
  8 Lane, Hannah Z            19 Coast Guard-CT            NT      27.50  
  9 Stefanyshyn, Andrea M     19 Coast Guard-CT            NT      27.96  
 10 Chirko, Sofija            19 Coast Guard-CT            NT      28.63  
 11 Littlejohn, Na'ala L      18 Coast Guard-CT            NT      28.80  
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Sidney F        23 Wpi Engineers-NE          NT      21.98    9  
  2 Kim, Jake                 19 Coast Guard-CT            NT      22.13    4  
  3 Loveless, Colby M         19 Coast Guard-CT            NT      22.48    3  
  4 Fritz, Matthew S          21 Coast Guard-CT            NT      22.55    2  
  5 Brazer, Jack B            19 Wpi Engineers-NE          NT      22.94    1  
  6 Scholz, Eric F            22 Wpi Engineers-NE          NT      23.37  
  7 Andrianaivo Ralambo, San  22 Coast Guard-CT            NT      24.93  
  8 Severson, Samuel          21 Coast Guard-CT            NT      25.68  
 
Event 17  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Taylor             20 Coast Guard-CT            NP     243.97    9  
  2 Yurgil, Natalie           20 Coast Guard-CT            NP     198.31    4  
  3 Corrente, Val E           18 Wpi Engineers-NE          NP     182.85    3  
 
Event 18  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mocznyski, Justin M       22 Wpi Engineers-NE          NP     291.07    9  
  2 Inman, Parker P           20 Coast Guard-CT            NP     228.30    4  
  3 Severson, Samuel          21 Coast Guard-CT            NP     179.25    3  
  4 Seehushai, Jared A        18 Wpi Engineers-NE          NP     174.97    2  
  5 Masiero, Alex A           20 Wpi Engineers-NE          NP     156.60    1  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawlak, Katherine A       21 Wpi Engineers-NE          NT      54.97    9  
                  26.58       54.97 (28.39)                                        
  2 Blake, Lindsey G          20 Coast Guard-CT            NT      55.03    4  
                  26.45       55.03 (28.58)                                        
  3 Keogh, Grace E            19 Coast Guard-CT            NT      56.74    3  
                  27.13       56.74 (29.61)                                        
  4 Hazeltine, Kimberly A     21 Wpi Engineers-NE          NT      57.59    2  
                  27.85       57.59 (29.74)                                        
  5 Dino, Audrey M            18 Wpi Engineers-NE          NT      58.02    1  
                  27.21       58.02 (30.81)                                        
  6 Guillory, Ariana R        18 Coast Guard-CT            NT      58.49  
                  27.64       58.49 (30.85)                                        
  7 Nowak, Monika T           20 Wpi Engineers-NE          NT      58.53  
                  27.61       58.53 (30.92)                                        
  8 O'Brien, Dana M           19 Coast Guard-CT            NT      58.79  
                  27.48       58.79 (31.31)                                        
  9 Mercatoris, Eleanor       19 Coast Guard-CT            NT      59.34  
                  28.34       59.34 (31.00)                                        
 10 Lane, Hannah Z            19 Coast Guard-CT            NT    1:00.13  
                  29.07     1:00.13 (31.06)                                        
 11 Martinelli, Mia M         19 Coast Guard-CT            NT    1:02.26  
                  29.35     1:02.26 (32.91)                                        
 12 Chirko, Sofija            19 Coast Guard-CT            NT    1:02.97  
                  29.30     1:02.97 (33.67)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Sidney F        23 Wpi Engineers-NE          NT      48.00    9  
                  23.15       48.00 (24.85)                                        
  2 O'Donnell, Bobby J        20 Coast Guard-CT            NT      48.36    4  
                  23.38       48.36 (24.98)                                        
  3 Kim, Jake                 19 Coast Guard-CT            NT      49.08    3  
                  23.42       49.08 (25.66)                                        
  4 Puksta, John J            20 Wpi Engineers-NE          NT      49.52    2  
                  23.80       49.52 (25.72)                                        
  5 Buglino, Donald F         21 Wpi Engineers-NE          NT      50.11    1  
                  23.93       50.11 (26.18)                                        
  6 Fritz, Matthew S          21 Coast Guard-CT            NT      50.42  
                  24.20       50.42 (26.22)                                        
  7 Seazzu, Mattia D          19 Coast Guard-CT            NT      50.58  
                  24.11       50.58 (26.47)                                        
  8 Loveless, Colby M         19 Coast Guard-CT            NT      51.22  
                  24.53       51.22 (26.69)                                        
  9 Brazer, Jack B            19 Wpi Engineers-NE          NT      51.46  
                  24.62       51.46 (26.84)                                        
 10 Little, Tommy W           20 Coast Guard-CT            NT      51.78  
                  25.18       51.78 (26.60)                                        
 11 Andrianaivo Ralambo, San  22 Coast Guard-CT            NT      55.38  
                  25.88       55.38 (29.50)                                        
 12 Severson, Samuel          21 Coast Guard-CT            NT      56.95  
                  26.97       56.95 (29.98)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Isabel A           18 Coast Guard-CT            NT    2:13.20    9  
                  31.41     1:05.55 (34.14)     1:39.84 (34.29)     2:13.20 (33.36)
  2 Foltz, Morgan O           19 Wpi Engineers-NE          NT    2:14.40    4  
                  32.41     1:06.85 (34.44)     1:41.08 (34.23)     2:14.40 (33.32)
  3 Kolb, Leah C              18 Wpi Engineers-NE          NT    2:15.30    3  
                  31.10     1:05.82 (34.72)     1:41.26 (35.44)     2:15.30 (34.04)
  4 Harding, Kathryn          18 Coast Guard-CT            NT    2:18.55    2  
                  32.60     1:07.39 (34.79)     1:43.20 (35.81)     2:18.55 (35.35)
  5 Callaghan, Anna           18 Wpi Engineers-NE          NT    2:18.62    1  
                  32.68     1:07.91 (35.23)     1:44.18 (36.27)     2:18.62 (34.44)
  6 McGuire, Josie B          21 Coast Guard-CT            NT    2:19.66  
                  33.12     1:08.06 (34.94)     1:44.36 (36.30)     2:19.66 (35.30)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyman, Sean P             18 Coast Guard-CT            NT    1:55.86    9  
                  26.93       56.28 (29.35)     1:26.10 (29.82)     1:55.86 (29.76)
  2 Fagerholm, Peter C        21 Wpi Engineers-NE          NT    1:58.89    4  
                  27.69       57.72 (30.03)     1:28.25 (30.53)     1:58.89 (30.64)
  3 Staubi, Kyle A            20 Wpi Engineers-NE          NT    2:00.90    3  
                  28.19       58.42 (30.23)     1:30.08 (31.66)     2:00.90 (30.82)
  4 Omweg, Cj J               21 Coast Guard-CT            NT    2:01.32    2  
                  27.14       57.75 (30.61)     1:29.97 (32.22)     2:01.32 (31.35)
  5 Swann, Aaron M            20 Wpi Engineers-NE          NT    2:07.00    1  
                  29.29     1:01.42 (32.13)     1:34.53 (33.11)     2:07.00 (32.47)
  6 Kolonko, Macauley J       21 Coast Guard-CT            NT    2:08.18  
                  30.48     1:03.40 (32.92)     1:36.59 (33.19)     2:08.18 (31.59)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaufelberger, Tailyn M  19 Coast Guard-CT            NT    2:30.58    9  
                  34.76     1:13.70 (38.94)     1:52.23 (38.53)     2:30.58 (38.35)
  2 Hiestand, Ellie J         18 Coast Guard-CT            NT    2:33.10    4  
                  34.24     1:11.91 (37.67)     1:52.03 (40.12)     2:33.10 (41.07)
  3 Brick, Rylie J            21 Coast Guard-CT            NT    2:36.37    3  
                  35.26     1:14.70 (39.44)     1:55.19 (40.49)     2:36.37 (41.18)
  4 Ross, Elinor M            19 Wpi Engineers-NE          NT    2:37.03    2  
                  36.20     1:18.05 (41.85)     1:59.35 (41.30)     2:37.03 (37.68)
  5 Sykes, Molly E            21 Wpi Engineers-NE          NT    2:37.76    1  
                  35.55     1:15.34 (39.79)     1:56.39 (41.05)     2:37.76 (41.37)
  6 Macleod, K.C. C           18 Wpi Engineers-NE          NT    2:50.39  
                  38.36     1:21.30 (42.94)     2:05.78 (44.48)     2:50.39 (44.61)
  7 Nagata, Reina O           18 Coast Guard-CT            NT    2:50.86  
                  39.80     1:23.10 (43.30)     2:06.42 (43.32)     2:50.86 (44.44)
  8 McNaull, Anna E           18 Coast Guard-CT            NT    2:54.08  
                  40.36     1:24.29 (43.93)     2:09.26 (44.97)     2:54.08 (44.82)
  9 Littlejohn, Na'ala L      18 Coast Guard-CT            NT    2:54.24  
                  39.96     1:24.19 (44.23)     2:08.60 (44.41)     2:54.24 (45.64)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bland, Tyler N            20 Coast Guard-CT            NT    2:12.77    9  
                  30.63     1:04.48 (33.85)     1:38.60 (34.12)     2:12.77 (34.17)
  2 Pettyjohn, Daniel T       19 Coast Guard-CT            NT    2:15.89    4  
                  30.49     1:05.01 (34.52)     1:40.36 (35.35)     2:15.89 (35.53)
  3 Henry, Roman V            19 Wpi Engineers-NE          NT    2:17.44    3  
                  30.51     1:05.58 (35.07)     1:41.83 (36.25)     2:17.44 (35.61)
  4 Porto, Anthony J          22 Wpi Engineers-NE          NT    2:18.54    2  
                  31.54     1:06.50 (34.96)     1:41.97 (35.47)     2:18.54 (36.57)
  5 Milligan, Fraser H        19 Wpi Engineers-NE          NT    2:18.76    1  
                  31.50     1:07.06 (35.56)     1:42.81 (35.75)     2:18.76 (35.95)
  6 Aguirre, Austin P         19 Wpi Engineers-NE          NT    2:19.29  
                  31.68     1:06.72 (35.04)     1:42.77 (36.05)     2:19.29 (36.52)
  7 Decatur, Connor D         18 Coast Guard-CT            NT    2:20.64  
                  30.75     1:06.39 (35.64)     1:43.61 (37.22)     2:20.64 (37.03)
  8 Di Egidio, Ethan          20 Coast Guard-CT            NT    2:23.88  
                  31.78     1:07.88 (36.10)     1:44.82 (36.94)     2:23.88 (39.06)
  9 Jeong, BK B               22 Wpi Engineers-NE          NT    2:28.99  
                  33.41     1:10.16 (36.75)     1:49.66 (39.50)     2:28.99 (39.33)
 10 To, Ethan L               21 Coast Guard-CT            NT    2:31.93  
                  34.55     1:12.85 (38.30)     1:51.98 (39.13)     2:31.93 (39.95)
 11 Blake, Michael F          21 Coast Guard-CT            NT    2:43.76  
                  34.45     1:16.65 (42.20)     2:00.58 (43.93)     2:43.76 (43.18)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smutny, Lucy D            18 Coast Guard-CT            NT    5:26.57    9  
                  29.22     1:01.44 (32.22)     1:34.04 (32.60)     2:07.34 (33.30)
        2:40.46 (33.12)     3:13.73 (33.27)     3:47.20 (33.47)     4:20.62 (33.42)
        4:54.24 (33.62)     5:26.57 (32.33)                                        
  2 Duffy, Abby A             19 Coast Guard-CT            NT    5:31.51    4  
                  29.39     1:01.85 (32.46)     1:34.92 (33.07)     2:08.37 (33.45)
        2:41.90 (33.53)     3:15.19 (33.29)     3:49.32 (34.13)     4:24.06 (34.74)
        4:58.56 (34.50)     5:31.51 (32.95)                                        
  3 Bolin, Meghan D           20 Coast Guard-CT            NT    5:37.53    3  
                  30.61     1:03.49 (32.88)     1:37.04 (33.55)     2:11.27 (34.23)
        2:45.95 (34.68)     3:21.11 (35.16)     3:56.33 (35.22)     4:30.38 (34.05)
        5:04.01 (33.63)     5:37.53 (33.52)                                        
  4 Franz, Keira R            17 Wpi Engineers-NE          NT    5:39.94    2  
                  29.69     1:02.81 (33.12)     1:36.81 (34.00)     2:10.68 (33.87)
        2:45.12 (34.44)     3:19.53 (34.41)     3:54.92 (35.39)     4:30.12 (35.20)
        5:05.29 (35.17)     5:39.94 (34.65)                                        
  5 Brownell, Jennifer S      21 Wpi Engineers-NE          NT    5:50.05    1  
                  31.38     1:05.33 (33.95)     1:40.56 (35.23)     2:16.13 (35.57)
        2:51.93 (35.80)     3:28.18 (36.25)     4:04.18 (36.00)     4:40.16 (35.98)
        5:15.68 (35.52)     5:50.05 (34.37)                                        
  6 Stevens, Kirsten A        21 Wpi Engineers-NE          NT    5:55.82  
                  31.15     1:06.06 (34.91)     1:42.35 (36.29)     2:18.77 (36.42)
        2:55.69 (36.92)     3:32.45 (36.76)     4:09.02 (36.57)     4:45.55 (36.53)
        5:21.19 (35.64)     5:55.82 (34.63)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Twiss, Colin J            19 Coast Guard-CT            NT    4:45.35    9  
                1:21.14     1:50.06 (28.92)     2:19.70 (29.64)     2:49.09 (29.39)
        3:18.56 (29.47)     3:48.39 (29.83)     4:17.27 (28.88)     4:45.35 (28.08)
        5:05.58 (20.23)         4:45.35 ( )                                        
  2 Chhoeung, Brandon P       18 Coast Guard-CT            NT    4:54.34    4  
                1:23.18     1:52.91 (29.73)     2:22.75 (29.84)     2:53.10 (30.35)
        3:23.21 (30.11)     3:53.47 (30.26)     4:24.07 (30.60)     4:54.34 (30.27)
            4:54.34 ( )                                                            
  3 Greenfield, Aidan         18 Wpi Engineers-NE          NT    4:58.43    3  
                1:21.01     1:50.68 (29.67)     2:21.70 (31.02)     2:53.28 (31.58)
        3:25.47 (32.19)     3:57.66 (32.19)     4:29.61 (31.95)     4:58.43 (28.82)
            4:58.43 ( )                                                            
  4 Feliz, John T             21 Coast Guard-CT            NT    4:58.57    2  
                1:26.31     1:57.14 (30.83)     2:28.71 (31.57)     2:59.85 (31.14)
        3:31.42 (31.57)     4:01.58 (30.16)     4:31.12 (29.54)     4:58.57 (27.45)
        5:24.76 (26.19)         4:58.57 ( )                                        
  5 Budde, Eli T              19 Wpi Engineers-NE          NT    5:08.72    1  
                1:27.11     1:57.83 (30.72)     2:29.24 (31.41)     3:00.84 (31.60)
        3:32.22 (31.38)     4:04.82 (32.60)     4:37.03 (32.21)     5:08.72 (31.69)
            5:08.72 ( )                                                            
  6 Olson, Matthew S          21 Wpi Engineers-NE          NT    5:13.54  
                1:28.60     2:00.47 (31.87)     2:32.43 (31.96)     3:04.45 (32.02)
        3:37.27 (32.82)     4:09.22 (31.95)     4:41.52 (32.30)     5:13.54 (32.02)
            5:13.54 ( )                                                            
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Ashley E          21 Coast Guard-CT            NT    1:02.31    9  
                  29.21     1:02.31 (33.10)                                        
  2 Keogh, Grace E            19 Coast Guard-CT            NT    1:02.35    4  
                  29.33     1:02.35 (33.02)                                        
  3 Dennin, Katie C           20 Coast Guard-CT            NT    1:02.62    3  
                  29.01     1:02.62 (33.61)                                        
  4 Foltz, Morgan O           19 Wpi Engineers-NE          NT    1:02.66    2  
                  29.58     1:02.66 (33.08)                                        
  5 MacDonald, Sarah A        21 Wpi Engineers-NE          NT    1:04.20    1  
                  29.90     1:04.20 (34.30)                                        
  6 Brinkman, Clare V         21 Coast Guard-CT            NT    1:04.46  
                  30.29     1:04.46 (34.17)                                        
  7 Mercatoris, Eleanor       19 Coast Guard-CT            NT    1:05.67  
                  30.05     1:05.67 (35.62)                                        
  8 Chase, Sophie L           21 Wpi Engineers-NE          NT    1:06.13  
                  30.60     1:06.13 (35.53)                                        
  9 Stefanyshyn, Andrea M     19 Coast Guard-CT            NT    1:07.00  
                  31.05     1:07.00 (35.95)                                        
 10 Rowell, Melissa M         20 Coast Guard-CT            NT    1:07.98  
                  31.12     1:07.98 (36.86)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledford, Derek M          20 Coast Guard-CT            NT      51.38    9  
                  23.78       51.38 (27.60)                                        
  2 Staubi, Kyle A            20 Wpi Engineers-NE          NT      51.50    4  
                  24.07       51.50 (27.43)                                        
  3 Shenk, Connor C           21 Coast Guard-CT            NT      53.67    3  
                  24.91       53.67 (28.76)                                        
  4 Omweg, Cj J               21 Coast Guard-CT            NT      54.34    2  
                  26.21       54.34 (28.13)                                        
  5 Porto, Anthony J          22 Wpi Engineers-NE          NT      55.42    1  
                  25.97       55.42 (29.45)                                        
  6 Thomas, Christopher H     20 Wpi Engineers-NE          NT      56.78  
                  26.29       56.78 (30.49)                                        
  7 Brazer, Jack B            19 Wpi Engineers-NE          NT      57.14  
                  26.10       57.14 (31.04)                                        
  8 Farquharson, Duncan S     18 Wpi Engineers-NE          NT    1:00.52  
                  27.67     1:00.52 (32.85)                                        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Isabel A           18 Coast Guard-CT            NT    2:17.31    9  
                  29.81     1:04.05 (34.24)     1:45.44 (41.39)     2:17.31 (31.87)
  2 Hiestand, Ellie J         18 Coast Guard-CT            NT    2:19.37    4  
                  29.99     1:03.82 (33.83)     1:44.61 (40.79)     2:19.37 (34.76)
  3 Sykes, Molly E            21 Wpi Engineers-NE          NT    2:21.09    3  
                  30.35     1:09.43 (39.08)     1:49.27 (39.84)     2:21.09 (31.82)
  4 Brick, Rylie J            21 Coast Guard-CT            NT    2:21.34    2  
                  30.45     1:07.94 (37.49)     1:48.12 (40.18)     2:21.34 (33.22)
  5 Ross, Elinor M            19 Wpi Engineers-NE          NT    2:25.70    1  
                  32.06     1:11.97 (39.91)     1:52.52 (40.55)     2:25.70 (33.18)
  6 Callaghan, Anna           18 Wpi Engineers-NE          NT    2:27.23  
                  29.73     1:07.05 (37.32)     1:53.97 (46.92)     2:27.23 (33.26)
  7 Harter, Rayna L           21 Wpi Engineers-NE          NT    2:32.03  
                  32.31     1:10.60 (38.29)     1:57.70 (47.10)     2:32.03 (34.33)
  8 Macleod, K.C. C           18 Wpi Engineers-NE          NT    2:32.09  
                  32.87     1:14.68 (41.81)     1:57.48 (42.80)     2:32.09 (34.61)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyman, Sean P             18 Coast Guard-CT            NT    2:00.01    9  
                  25.88       54.99 (29.11)     1:30.91 (35.92)     2:00.01 (29.10)
  2 Shriner, Matthew D        22 Wpi Engineers-NE          NT    2:03.21    4  
                  25.73       57.74 (32.01)     1:35.72 (37.98)     2:03.21 (27.49)
  3 Pettyjohn, Daniel T       19 Coast Guard-CT            NT    2:03.72    3  
                  26.27       57.72 (31.45)     1:33.86 (36.14)     2:03.72 (29.86)
  4 Milligan, Fraser H        19 Wpi Engineers-NE          NT    2:04.31    2  
                  27.30       59.91 (32.61)     1:34.97 (35.06)     2:04.31 (29.34)
  5 Puksta, John J            20 Wpi Engineers-NE          NT    2:05.74    1  
                  26.43       59.78 (33.35)     1:36.67 (36.89)     2:05.74 (29.07)
  6 Aguirre, Austin P         19 Wpi Engineers-NE          NT    2:06.86  
                  27.14       58.79 (31.65)     1:36.41 (37.62)     2:06.86 (30.45)
  7 Kolonko, Macauley J       21 Coast Guard-CT            NT    2:10.28  
                  28.81     1:02.95 (34.14)     1:41.64 (38.69)     2:10.28 (28.64)
  8 Henry, Roman V            19 Wpi Engineers-NE          NT    2:11.61  
                  27.63     1:03.78 (36.15)     1:39.82 (36.04)     2:11.61 (31.79)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worcester Polytechnic Institut-NE  'A'                 NT    3:49.99   11  
     1) Franz, Keira R 17               2) Hazeltine, Kimberly A 21       
     3) Nowak, Monika T 20              4) Sykes, Molly E 21              
                  27.64       58.58 (58.58)     1:25.63 (27.05)     1:55.64 (57.06)
        2:22.82 (27.18)     2:53.41 (57.77)     3:20.67 (27.26)     3:49.99 (56.58)
  2 Worcester Polytechnic Institut-NE  'B'                 NT    3:59.70    4  
     1) Brownell, Jennifer S 21         2) Macleod, K.C. C 18             
     3) Callaghan, Anna 18              4) Dino, Audrey M 18              
                  29.74   1:01.03 (1:01.03)     1:30.08 (29.05)   2:02.47 (1:01.44)
        2:30.82 (28.35)     3:01.33 (58.86)     3:28.62 (27.29)     3:59.70 (58.37)
 -- U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'                       NT   X3:45.14  
     1) Schaufelberger, Tailyn M 19     2) McGuire, Josie B 21            
     3) Blake, Lindsey G 20             4) Keogh, Grace E 19              
                  27.98       57.39 (57.39)     1:13.34 (15.95)     1:54.11 (56.72)
        2:20.23 (26.12)     2:49.36 (55.25)     3:16.04 (26.68)     3:45.14 (55.78)
 -- U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                       NT   X3:55.51  
     1) Wheater, Tamara D 20            2) O'Brien, Dana M 19             
     3) Brinkman, Clare V 21            4) Guillory, Ariana R 18          
                  27.20       57.61 (57.61)     1:25.58 (27.97)     1:57.51 (59.90)
        2:25.98 (28.47)     2:56.81 (59.30)     3:24.19 (27.38)     3:55.51 (58.70)
 -- U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                       NT        XDQ  
     1) Martinelli, Mia M 19            2) Rowell, Melissa M 20           
     3) Mercatoris, Eleanor 19          4) Stefanyshyn, Andrea M 19       
                  30.16   1:03.11 (1:03.11)     1:31.92 (28.81)   2:03.32 (1:00.21)
        2:31.08 (27.76)     3:01.89 (58.57)     3:30.79 (28.90)        DQ (1:01.05)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'                       NT    3:12.67   11  
     1) Kim, Jake 19                    2) Bland, Tyler N 20              
     3) Twiss, Colin J 19               4) O'Donnell, Bobby J 20          
                  23.23       48.80 (48.80)     1:11.83 (23.03)     1:36.97 (48.17)
        2:00.17 (23.20)     2:25.87 (48.90)     2:47.98 (22.11)     3:12.67 (46.80)
  2 Worcester Polytechnic Institut-NE  'A'                 NT    3:13.98    4  
     1) Fagerholm, Peter C 21           2) Buglino, Donald F 21           
     3) Staubi, Kyle A 20               4) Williams, Sidney F 23          
                  23.47       49.01 (49.01)     1:12.28 (23.27)     1:38.80 (49.79)
        2:02.43 (23.63)     2:27.81 (49.01)     2:49.64 (21.83)     3:13.98 (46.17)
  3 U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                       NT    3:19.68    2  
     1) Ledford, Derek M 20             2) Harris, Drew J 20              
     3) Fritz, Matthew S 21             4) Seazzu, Mattia D 19            
                  24.65       51.10 (51.10)     1:15.21 (24.11)     1:41.39 (50.29)
        2:04.64 (23.25)     2:30.63 (49.24)     2:53.60 (22.97)     3:19.68 (49.05)
  4 Worcester Polytechnic Institut-NE  'B'                 NT    3:22.10  
     1) Brazer, Jack B 19               2) Scholz, Eric F 22              
     3) Greenfield, Aidan 18            4) Shriner, Matthew D 22          
                  24.48       51.44 (51.44)     1:15.87 (24.43)     1:42.78 (51.34)
        2:05.57 (22.79)     2:31.53 (48.75)     2:55.79 (24.26)     3:22.10 (50.57)
  5 Worcester Polytechnic Institut-NE  'C'                 NT    3:32.17  
     1) Aguirre, Austin P 19            2) Budde, Eli T 19                
     3) Farquharson, Duncan S 18        4) Swann, Aaron M 20              
                  25.39       53.46 (53.46)     1:19.26 (25.80)     1:47.94 (54.48)
        2:12.70 (24.76)     2:40.84 (52.90)     3:05.64 (24.80)     3:32.17 (51.33)
  6 U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                       NT    3:32.23  
     1) Andrianaivo Ralambo, Santa 22   2) Chapman, Samuel 20             
     3) Dryer, Jeremy R 19              4) Smigal, Alex 20                
                  26.02       56.19 (56.19)     1:20.24 (24.05)     1:47.61 (51.42)
        2:12.52 (24.91)     2:39.65 (52.04)     3:04.99 (25.34)     3:32.23 (52.58)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. U.S. Coast Guard Academy            196   2. Worcester Polytechnic Institut       98
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. U.S. Coast Guard Academy            173   2. Worcester Polytechnic Institut      127